Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zwiększyć sprzedaż przed świętami

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zwiększyć sprzedaż przed świętami

Opublikowany

Stało się: opanowała nas przedświąteczna gorączka. Jak pokazują wyniki międzynarodowego badania „Zakupy świąteczne 2017”, na bożonarodzeniowe wydatki Polacy przeznaczą w tym roku o 2% więcej oszczędności, niż w ubiegłym roku. Połowa deklarowanej kwoty zostanie pochłonięta przez prezenty dla najbliższych, a ponieważ Święty Mikołaj ma w tym czasie naprawdę dużo pracy podpowiemy Ci, jak skutecznie go zastąpić i zwiększyć sprzedaż przed świętami.

Do Bożego Narodzenia zostało niewiele czasu, ale wbrew pozorom to właśnie ostatnie tygodnie przed Wigilią napędzają wskaźniki sprzedażowe w drugiej połowie roku. Wynika to z tendencji zakupowych Polaków, którzy ze względu na brak czasu odkładają przedświąteczny shopping na ostatnią chwilę. 
Według raportów przeprowadzonych na zlecenie portalu eBay, spóźnialscy pomocnicy Świętego Mikołaja stanowią aż 59% społeczeństwa. Masz więc sporą grupę docelową, pora zacząć działać!
blog_tresc_04.12_17_1.jpg

Kiedy zacząć?

Według portalu packhelp.com, Black Friday i Cyber Monday to nie koniec, a dopiero początek przedświątecznej gorączki zakupowej. Grudzień obfituje w okazje, które z powodzeniem możesz wykorzystać aby skutecznie pozyskać klientów, bez względu na to, czy prowadzisz sklep internetowy, czy jesteś właścicielem stacjonarnego punktu usługowego. Poszukaj więc notatnika i zaznacz w nim:
  1. 6 grudnia: Mikołajki Tak, wiemy, że to dziś. Wiemy też, że w dniu, w którym tradycja podpowiada, aby obdarować najbliższych choćby najmniejszym upominkiem wystarczy prosty banner z hasłem „Wyprzedaż Mikołajkowa” aby skutecznie pozyskać klientów. Jeśli korzystasz z Cluify, możesz też skierować reklamę do odbiorców, którzy pojawili się w Twoim sklepie podczas Black Friday (tutaj dowiesz się, w jaki sposób to zrobić), w ten sposób będzie Ci łatwiej zapanować nad promocją.
  2. 11 grudnia: Zielony Poniedziałek Zielony Poniedziałek nie jest oficjalnym świętem, ale według wielu specjalistów zajmujących się sprzedażą to dzień, w którym klienci uświadamiają sobie, jak niewiele czasu zostało do świąt, a miliony sklepów na całym świecie odnotowują zauważalny skok obrotów. Warto więc przygotować się do niego wcześniej zwiększając zapasy w magazynach lub przygotowując ofertę specjalną.
  3. 15 grudnia: Dzień Darmowej Dostawy Jeśli prowadzisz e-biznes i sądzisz, że po Black Friday nie zaskoczy Cię już żadna fala spragnionych promocji klientów, przygotuj się na Dzień Darmowej Dostawy. 15 grudnia to wielkie święto e-commerce i jedna z niewielu okazji do zakupów online bez ponoszenia wydatków związanych z dostawą. Nic więc dziwnego, że wielu konsumentów właśnie tego dnia decyduje się na przedświąteczne zakupy. Daj się ponieść handlowej tradycji i poinformuj swoich klientów, że na ten jeden dzień rezygnujesz z dodatkowych opłat. Na pewno nie pożałujesz!
  4. 16-17 grudnia: ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem Może trudno w to uwierzyć, ale są na świecie osoby, które zakup prezentów odkładają na ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem. To dla Ciebie świetna okazja nie tylko na przypomnienie o swojej ofercie stałym klientom, ale przede wszystkim na dotarcie do nowych grup docelowych, które mogą nie wiedzieć jeszcze o Twoim istnieniu. Korzystając z Cluify, możesz zlecić kampanię reklamową skierowaną do osób, które w grudniu pojawiały się w sklepach konkurencji lub przebywały w miejscach związanych z Twoją branżą (np. jeśli prowadzisz sklep sportowy, możesz przesłać swoją ofertę do osób, które w wybranym czasie przebywały w klubie fitness, na basenie lub ściance wspinaczkowej).
Nie odkładaj jeszcze swojego notatnika. Wiedząc, w jakim czasie Twoi klienci są najbardziej podatni na przedświąteczne reklamy, pora zastanowić się, jakimi sposobami możesz ich najskuteczniej pozyskać.

Jak pozyskać klientów?

Decydując się na przeprowadzenie grudniowych promocji, warto zastanowić się nad tym, co wpływa na sprzedaż w Twojej branży. W tym celu najlepiej skorzystać z własnych źródeł informacji i przeanalizować dotychczasowe działania marketingowe. Jeśli jednak dopiero zaczynasz lub z jakiś powodów nie dysponujesz danymi tego rodzaju (niech nadrobienie tej zaległości zostanie Twoim postanowieniem noworocznym!), mamy dla Ciebie sprawdzoną listę inspiracji przygotowaną przez portal invespcro.com.
Jeśli działasz w obszarze e-commerce, prawdopodobnie zainteresuje Cię wiadomość, że na jej pierwszym miejscu króluje darmowa dostawa. Wiąże się to z poczuciem oszczędności, jakie daje rezygnacja z dodatkowych opłat, która przekonuje do zakupu już 58% konsumentów na całym świecie. Jeżeli umiejętnie wykorzystasz tę wiedzę decydując się na promocje z okazji Dnia Darmowej Dostawy, możesz spodziewać się wzrostu sprzedaży.
blog_tresc_04.12_17_2.jpg
Kolejnym sposobem na skuteczne pozyskanie klientów przed Bożym Narodzeniem jest organizacja różnego rodzaju promocji i wyprzedaży last minute, które jak magnes przyciągają zwłaszcza tych, którzy do ostatniej chwili odkładali zakup świątecznych upominków. A jeśli zastanawiasz się teraz, co odkrywczego jest w naszej propozycji, pomyśl, że możesz pójść krok dalej i przygotować dla spóźnialskich pomocników świętego Mikołaja gotowe zestawy upominkowe. 
Podziel je tematycznie, a gotowe prezenty przedstaw w formie personalizowanej reklamy: z pomocą Cluify możesz skierować komunikat do grup docelowych wybranych na podstawie zachowań offline. Dzięki temu możesz zwiększyć skuteczność swoich reklam nawet trzykrotnie w porównaniu do reklam targetowanych w oparciu o dane z online.
blog_tresc_04.12_17_3.jpg
Mamy dla Ciebie dobre wiadomości: wiesz już, jak skutecznie pozyskać klientów i zwiększyć sprzedaż w okresie przedświątecznym. Pora odłożyć notatnik i zacząć działać, najlepiej z Cluify. Bo nawet, jeśli masz do dyspozycji sztab elfich pomocników, zostało Ci niewiele czasu!
CLUIF_banner_blog.gif

Udostępnij

Powiązane artykuły
Czy (i jak) wszystko można sprzedać?

temu

Desery na bazie oleju palmowego, mieszkania w systemie TBS – niektóre produkty wymagają dodatkowego bodźca podkręcającego sprzedaż. Gdybyśmy pisali ten tekst 20 lat temu, byłaby nim reklama internetowa (uwierzysz, że w pierwszy banner kliknęło 50% odbiorców?). Dziś będzie to… reklama internetowa – ale trochę inna. Zaraz pokażemy Ci, na czym polega jej wyjątkowość i jak działa.
Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie?

temu

Jako osoba zarządzająca sklepem z pewnością cały czas zadajesz sobie pytanie jak poprawić wyniki sprzedażowe, jak zwiększyć ruch, jak dotrzeć do klientów konkurencji. Odpowiedzi jest co najmniej kilka. My jednak podpowiemy Ci tą najprostszą, którą możesz wykorzystać już dziś!
Marketing mobilny: 3 sposoby na skuteczne zwiększanie sprzedaży

temu

Wyobraź sobie, że czytasz recenzję filmu i za każdym razem, kiedy dotykasz ekranu swojego smartfona  pojawiają się na nim krwawe odciski palców. Po kilkunastu sekundach na monitorze wyświetla się równie mroczny pop-up z trailerem nowego serialu kryminalnego. Klikniesz?
4 sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki Facebookowi

temu

Zakładamy, że znasz doskonale możliwości reklamowe Facebooka. Prawdopodobnie wiesz również, że pozwala on na zwiększenie zasięgu postów, promowanie Twojej marki i monitoring jej popularności w wybranych mediach społecznościowych. Ale czy wiesz, że dzięki niemu możesz skutecznie zwiększyć sprzedaż swoich produktów i zainteresować swoją ofertą zupełnie nowe grupy odbiorców? Za chwilę pokażemy Ci, jak skutecznie pozyskiwać nowych klientów dzięki Facebookowi.