Remarketing inaczej: instrukcja obsługi
Remarketing inaczej: instrukcja obsługi

Remarketing inaczej: instrukcja obsługi

Opublikowany

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się trafiać na te same reklamy podczas przeglądania stron internetowych to znaczy, że znajdujesz się na celowniku specjalistów zajmujących się marketingiem. Chociaż w tym konkretnym przypadku powinniśmy raczej użyć słowa „remarketingiem” i jeśli jeszcze nie wiesz, na czym on polega, przygotuj się na solidną dawkę wiedzy. Przed Tobą instrukcja obsługi skutecznej reklamy.

Czym jest remarketing?

Remarketing polega na kierowaniu reklam do osób, które już wcześniej odwiedziły Twoją stronę internetową lub korzystały z Twojej aplikacji mobilnej, ale nie dokonały za ich pośrednictwem zakupu lub innej czynności, która była Twoim celem (wliczając w to np. zapis na newsletter, pobranie e-booka lub wypełnienie ankiety). 
Według raportów, grono to liczy aż 76,9% wszystkich klientów, zatem wszystkie próby podjęte przez markę w celu nawiązania ponownego kontaktu powinny stanowić bardzo ważny element Twojej strategii sprzedaży. Tyle o teorii, zastanówmy się teraz, jak działa remarketing w praktyce.
blog_tresc_23.11_17_1.jpg
Większość działań remarketingowych odbywa się wyłącznie w oparciu o dane na temat aktywności klientów online. Oznacza to, że na podstawie plików „cookies” ukrytych w kodzie odwiedzonych stron internetowych tworzony jest profil preferencji konsumenta, do którego później kierowane są określone reklamy. Dla przykładu osoba, która oglądała w sklepie internetowym buty wybranego producenta zobaczy w przyszłości baner zachęcający do ich zakupu.
Niestety, reklamy targetowane ze względu na aktywność online kierowane są zaledwie do 10% potencjalnych konsumentów. A co, jeśli powiemy Ci, że można spojrzeć na remarketing z innej perspektywy i dotrzeć do pozostałych 90%?

Remarketing: nowa perspektywa

90%, które mamy na myśli to Twoi klienci, którzy przebywają offline. Każdego dnia odwiedzają swoje ulubione sklepy stacjonarne i korzystają z punktów usługowych, a ślady ich obecności są jak pliki „cookies” w świecie rzeczywistym. Umiejętnie zebrane, pozwolą Ci dotrzeć z ofertą do zupełnie nowych grup odbiorców i efektywnie zwiększyć sprzedaż. 
Pomoże Ci w tym Cluify, za pomocą którego określisz miejsca, w których z dużym prawdopodobieństwem przebywają Twoi potencjalni klienci i skierujesz swoją reklamę tylko do tych wybranych osób. W jaki sposób?
Załóżmy, że jesteś właścicielem sklepu muzycznego, a w Twojej ofercie znajdują się płyty winylowe, archiwalne nagrania z koncertów oraz instrumenty. To trudna branża, w której liczy się skuteczna reklama i umiejętność przyciągania  nowych klientów. W panelu Cluify wybierasz więc osoby, które będą najbardziej zainteresowane Twoim asortymentem:
  1. uczestników dużych wydarzeń muzycznych (czyli fanów, którzy chętnie kupią płytę określonego zespołu), klientów robiących zakupy w sklepach konkurencji,
  2. osoby przebywające w określonym czasie w szkołach muzycznych (z pewnością przemówią do nich personalizowane zniżki na wybrane instrumenty)
  3. oraz te, które często przebywają w Twoim sklepie stacjonarnym.
Cluify zbierze dla Ciebie identyfikatory wszystkich wybranych grup docelowych, a Ty w panelu zlecisz nam przygotowanie kampanii skierowanej tylko do najbardziej zainteresowanych osób, pozyskując w ten sposób nowych klientów lub przypominając swoją ofertę stałym gościom Twojego sklepu.
Targetowanie reklam w oparciu o miejsca odwiedzane offline pozwala w pełni wykorzystać potencjał, jaki niesie ze sobą remarketing mobilny: otrzymując reklamę w pobliżu miejsca, którego ona dotyczy, klient jest bowiem bardziej skłonny do korzystania z niej. Wiedząc zatem, że Twój potencjalny klient niemal każdego dnia pojawia się w Twoim sklepie muzycznym, a popołudniami uczy się gry na gitarze (o czym wiesz dzięki Cluify), możesz zaprosić go na przedświąteczną wyprzedaż instrumentów w czasie, kiedy z dużym prawdopodobieństwem będzie znajdował się w pobliżu Twojej placówki. 
Według badań przeprowadzonych na początku tego roku przez agencję We Are Social i portal Hootsuite, aż 74% Polaków korzysta z urządzeń mobilnych, więc reklamy kierowane na te urządzenia mają szansę dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów, niż w przypadku urządzeń stacjonarnych.
blog_tresc_23.11_17_2.jpg
Button.jpg
Jak widzisz, nowe formy remarketingu pozwolą Twojej marce zaistnieć w świadomości klientów  na wiele sposobów i tylko od Ciebie zależy, który z nich najskuteczniej przemówi do Twojej grupy docelowej. Testując nowe rozwiązania lepiej poznasz swoich odbiorców i zaczniesz sprzedawać więcej, więc nie czekaj i zacznij już dziś!

Udostępnij

Powiązane artykuły
5 narzędzi content marketingowych, które zechcesz pokazać dziś swojemu szefowi

temu

Statystyki kłamią. Outbound marketing od dawna nie jest jedyną słuszną drogą pozyskania leadów sprzedażowych. Dowodem na to jest liczba indywidualnych użytkowników blokujących reklamy na stronach internetowych, która według portalu marketingautomagic.pl przekroczyła pod koniec 2016 roku 200 milionów. W rezultacie Twoje komunikaty docierają tylko do 1/3 potencjalnych odbiorców, a Ty zadajesz sobie pytanie, jak to zmienić. Odpowiedź jest prosta: postaw na content. 
Reklama internetowa: trendy, o których będzie głośno w 2018

temu

W branży online dominują 2 teorie. Pierwsza z nich mówi, że błyskawiczna ewolucja reklamy internetowej dobiegła końca wraz z pierwszym uruchomionym AdBlockiem. Ta druga zakłada, że największy skok technologiczny w zakresie reklamy online dopiero przed nami. Jaki? Skuteczne omijanie programów do blokowania reklam. Coraz silniejsze przenikanie się świata wirtualnego z rzeczywistym i rosnąca popularność urządzeń mobilnych w najbliższym czasie zmienią oblicze digital marketingu. Skorzystają na tym zwłaszcza właściciele małych i średnich przedsiębiorstw. Zobacz, jakich trendów nie wolno lekceważyć w 2018 roku.
Najprostszy sposób dotarcia do klientów. Nowości w Cluify!

temu

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do pozyskania nowych klientów są przede wszystkim atrakcyjny produkt lub usługa. Ale ważny, być może nawet decydujący, jest także sposób oraz kanały komunikacji za pośrednictwem których zachęcimy potencjalnych odbiorców naszych produktów do ich zakupu. Pomoże Ci w tym Cluify.
Mobilny marketing: 4 najgorętsze trendy na 2018

temu

Być może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale w świecie marketingowym właśnie odbywa się cicha rewolucja. Mimo, że o rosnącym znaczeniu rynku mobile mówiło się już od kilku lat to dopiero nadchodzący rok przyniesie w branży naprawdę duże zmiany. Jeśli nadal nie wiesz, o co chodzi w targetowaniu behwioralnym i na czym polega grywalizacja, zapnij pasy. Zabieramy Cię w podróż po najgorętszych trendach 2018 roku. 

Skuteczny marketing w e-commerce

Marketing w e-commerce jest jak wychowywanie dziecka. Poświęcasz długie godziny na rozmowy z praktykami, a kiedy wprowadzasz zdobytą wiedzę w życie okazuje się, że rekomendowane rozwiązania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz w branży, czy jesteś już doświadczonym przedsiębiorcą, pora spojrzeć krytycznie na swoją strategię i zweryfikować, które metody dotarcia do klientów naprawdę działają. Pomoże Ci w tym nasza lista sprawdzonych elementów skutecznego marketingu w e-commerce.