Remarketing inaczej: instrukcja obsługi

Remarketing inaczej: instrukcja obsługi

Opublikowany

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się trafiać na te same reklamy podczas przeglądania stron internetowych to znaczy, że znajdujesz się na celowniku specjalistów zajmujących się marketingiem. Chociaż w tym konkretnym przypadku powinniśmy raczej użyć słowa „remarketingiem” i jeśli jeszcze nie wiesz, na czym on polega, przygotuj się na solidną dawkę wiedzy. Przed Tobą instrukcja obsługi skutecznej reklamy.

Czym jest remarketing?

Remarketing polega na kierowaniu reklam do osób, które już wcześniej odwiedziły Twoją stronę internetową lub korzystały z Twojej aplikacji mobilnej, ale nie dokonały za ich pośrednictwem zakupu lub innej czynności, która była Twoim celem (wliczając w to np. zapis na newsletter, pobranie e-booka lub wypełnienie ankiety). 
Według raportów, grono to liczy aż 76,9% wszystkich klientów, zatem wszystkie próby podjęte przez markę w celu nawiązania ponownego kontaktu powinny stanowić bardzo ważny element Twojej strategii sprzedaży. Tyle o teorii, zastanówmy się teraz, jak działa remarketing w praktyce.
blog_tresc_23.11_17_1.jpg
Większość działań remarketingowych odbywa się wyłącznie w oparciu o dane na temat aktywności klientów online. Oznacza to, że na podstawie plików „cookies” ukrytych w kodzie odwiedzonych stron internetowych tworzony jest profil preferencji konsumenta, do którego później kierowane są określone reklamy. Dla przykładu osoba, która oglądała w sklepie internetowym buty wybranego producenta zobaczy w przyszłości baner zachęcający do ich zakupu.
Niestety, reklamy targetowane ze względu na aktywność online kierowane są zaledwie do 10% potencjalnych konsumentów. A co, jeśli powiemy Ci, że można spojrzeć na remarketing z innej perspektywy i dotrzeć do pozostałych 90%?

Remarketing: nowa perspektywa

90%, które mamy na myśli to Twoi klienci, którzy przebywają offline. Każdego dnia odwiedzają swoje ulubione sklepy stacjonarne i korzystają z punktów usługowych, a ślady ich obecności są jak pliki „cookies” w świecie rzeczywistym. Umiejętnie zebrane, pozwolą Ci dotrzeć z ofertą do zupełnie nowych grup odbiorców i efektywnie zwiększyć sprzedaż. 
Pomoże Ci w tym Cluify, za pomocą którego określisz miejsca, w których z dużym prawdopodobieństwem przebywają Twoi potencjalni klienci i skierujesz swoją reklamę tylko do tych wybranych osób. W jaki sposób?
Załóżmy, że jesteś właścicielem sklepu muzycznego, a w Twojej ofercie znajdują się płyty winylowe, archiwalne nagrania z koncertów oraz instrumenty. To trudna branża, w której liczy się skuteczna reklama i umiejętność przyciągania  nowych klientów. W panelu Cluify wybierasz więc osoby, które będą najbardziej zainteresowane Twoim asortymentem:
  1. uczestników dużych wydarzeń muzycznych (czyli fanów, którzy chętnie kupią płytę określonego zespołu), klientów robiących zakupy w sklepach konkurencji,
  2. osoby przebywające w określonym czasie w szkołach muzycznych (z pewnością przemówią do nich personalizowane zniżki na wybrane instrumenty)
  3. oraz te, które często przebywają w Twoim sklepie stacjonarnym.
Cluify zbierze dla Ciebie identyfikatory wszystkich wybranych grup docelowych, a Ty w panelu zlecisz nam przygotowanie kampanii skierowanej tylko do najbardziej zainteresowanych osób, pozyskując w ten sposób nowych klientów lub przypominając swoją ofertę stałym gościom Twojego sklepu.
Targetowanie reklam w oparciu o miejsca odwiedzane offline pozwala w pełni wykorzystać potencjał, jaki niesie ze sobą remarketing mobilny: otrzymując reklamę w pobliżu miejsca, którego ona dotyczy, klient jest bowiem bardziej skłonny do korzystania z niej. Wiedząc zatem, że Twój potencjalny klient niemal każdego dnia pojawia się w Twoim sklepie muzycznym, a popołudniami uczy się gry na gitarze (o czym wiesz dzięki Cluify), możesz zaprosić go na przedświąteczną wyprzedaż instrumentów w czasie, kiedy z dużym prawdopodobieństwem będzie znajdował się w pobliżu Twojej placówki. 
Według badań przeprowadzonych na początku tego roku przez agencję We Are Social i portal Hootsuite, aż 74% Polaków korzysta z urządzeń mobilnych, więc reklamy kierowane na te urządzenia mają szansę dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów, niż w przypadku urządzeń stacjonarnych.
blog_tresc_23.11_17_2.jpg
Jak widzisz, nowe formy remarketingu pozwolą Twojej marce zaistnieć w świadomości klientów  na wiele sposobów i tylko od Ciebie zależy, który z nich najskuteczniej przemówi do Twojej grupy docelowej. Testując nowe rozwiązania lepiej poznasz swoich odbiorców i zaczniesz sprzedawać więcej, więc nie czekaj i zacznij już dziś!
CLUIF_banner_blog.gif

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak dotrzeć z reklamą do uczestników letnich festiwali?

temu

76% klientów w przedziale wiekowym 18-34 najbardziej ufa markom, które kojarzą się z rozrywką. To grupa, której moc nabywcza i otwartość na nowości sprawiają, że firmy chętnie kierują oferty właśnie w jej stronę. Chcesz powalczyć o młodych? Wybierz się na festiwal!
Reklama do osób, które odwiedziły konkretne miejsca? Zrobisz to w kilka minut!

temu

Chcesz dotrzeć do osób, które odwiedzają konkretne miejsca? Uważasz, że właśnie tam spędzają czas Twoi potencjalni klienci? Wyślij do nich reklamę i zobacz, ilu z nich pojawi się w Twoim sklepie lub restauracji! To prostsze niż myślisz.
Narzędzia do pozyskiwania klientów, które możesz wypróbować jeszcze dziś

temu

Powiedzieć, że skuteczne pozyskiwanie klientów to umiejętność, która wymaga połączenia zmysłu analitycznego z kreatywnością, to jakby nic nie powiedzieć. Docieranie do coraz to nowszych grup docelowych i przekonywanie ich do produktu to zadanie dla Wybranych – i celowo użyliśmy tu wielkiej litery (nie każdy jest przecież stworzony do efektywnej sprzedaży). Właśnie dlatego postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sposobom pozyskiwania klientów i wybrać te, które nie zawodzą. Wypróbujesz?
Czy niewielka firma może odnieść wielki sukces?

temu

Prowadzenie biznesu (zwłaszcza niewielkiego) jest jak jazda na rollercoasterze. Przez większość czasu powoli pniesz się ku górze, aby chwilę później z żołądkiem w okolicy gardła spadać z szybkością godną Sokoła Millennium. Niektórzy twierdzą, że im mniejsza jest firma, tym łatwiej jest wypaść ze spadającego wagonika – ale czy naprawdę mają rację?