5 narzędzi content marketingowych, które zechcesz pokazać dziś swojemu szefowi
5 narzędzi content marketingowych, które zechcesz pokazać dziś swojemu szefowi

5 narzędzi content marketingowych, które zechcesz pokazać dziś swojemu szefowi

Opublikowany

Statystyki kłamią. Outbound marketing od dawna nie jest jedyną słuszną drogą pozyskania leadów sprzedażowych. Dowodem na to jest liczba indywidualnych użytkowników blokujących reklamy na stronach internetowych, która według portalu marketingautomagic.pl przekroczyła pod koniec 2016 roku 200 milionów. W rezultacie Twoje komunikaty docierają tylko do 1/3 potencjalnych odbiorców, a Ty zadajesz sobie pytanie, jak to zmienić. Odpowiedź jest prosta: postaw na content. 

Tutaj jednak kończą się dobre wiadomości. „Stawianie na content” w rzeczywistości nie jest takie łatwe, na jakie wygląda. Według danych dostępnych na portalu internetlivestats.com, w ciągu każdej sekundy w sieci pojawia się ponad 30 gigabajtów nowych danych, masz więc sporą konkurencję. Pozwól zatem, że przedstawimy Ci kilka narzędzi, które ułatwią Twoją codzienną walkę o uwagę klienta.

Semstorm

Znajomość oczekiwań odbiorcy to podstawa skutecznego marketingu i właśnie dlatego wierzymy, że regularna analiza trendów w Semstorm powinna pojawić się w Twoim kalendarzu tuż obok porannej kawy. To sprytne narzędzie będące odpowiednikiem Google Trends pozwoli Ci w szybki sposób zweryfikować słowa kluczowe charakterystyczne dla Twojej branży i wybrać te, które cieszą się największą popularnością (lub mają ku temu potencjał). 
Zyskasz również możliwość analizy poziomu zainteresowania wybranymi słowami kluczowymi, co pomoże Ci przewidzieć w przyszłości okresy wzrostu zapotrzebowania na Twoje usługi. Na podstawie otrzymanych wyników efektywniej zaplanujesz budżet na kampanie internetowe i stworzysz angażujące treści, które będą odpowiadały na potrzeby Twoich klientów.

Gratisography

Słowa kluczowe i analiza trendów to jednak nie wszystko. Według badań opublikowanych przez Freshmail, treści bogate w materiały wizualne zwiększają prawdopodobieństwo przeczytania tekstu o 80% w stosunku do „czystego” contentu. Mówiąc najprościej: Twoi odbiorcy oczekują, że razem z angażującymi treściami dostarczysz im również infografiki, fotografie oraz wykresy, które pozwolą im dokładniej wgryźć się w przekaz. 
blog_tresc_5 narzedzi.jpg
Wielu Content Managerów posiłkuje się w tym celu materiałami zakupionymi za pośrednictwem płatnych serwisów stockowych. My jednak zdradzimy Ci sekret: w internecie istnieje wiele portali, które umożliwiają bezpłatne pobranie wartościowych kreacji z licencją CC0 (czyli takich, które możesz dowolnie modyfikować i rozpowszechniać nawet w celach komercyjnych bez pytania autora o zgodę). 
Naszym absolutnym faworytem jest serwis gratisography.com. Jego niewątpliwym atutem jest ciągły rozwój bazy dostępnych fotografii oraz jej wysoka jakość, którą od lat doceniają twórcy licznych rankingów prezentujących najbardziej atrakcyjne serwisy stockowe.

Seoptimer

Seoptimer jest bezpłatnym narzędziem kierowanym głównie do osób zajmujących się analityką SEO, jednak z powodzeniem mogą korzystać z niego również osoby tworzące strony internetowe oraz treści na ich potrzeby. W jaki sposób? Główną funkcjonalnością serwisu jest audyt witryn pod kątem poprawności ich optymalizacji. System bierze pod uwagę takie parametry, jak nagłówek HTML i HTTP, powiązane linki oraz sygnały społecznościowe, a całość procesu zamyka się w 3 prostych krokach:
  1. kopiujesz URL swojej strony i umieszczasz go w pasku wyszukiwania dostępnym na seoptimer.com,
  2. system analizuje treść, biorąc pod uwagę parametry, na które zwraca uwagę wyszukiwarka,
  3. po zakończonej analizie otrzymujesz raport, w którym zawarte są instrukcje dotyczące optymalizacji.
Wygenerowane zestawienie dostępne jest online, więc z łatwością udostępnisz je swoim współpracownikom i Web Developerom. Dodatkowo, istnieje również możliwość wygenerowania wersji PDF.

Hubspot

Nieco bardziej zaawansowanym odpowiednikiem Seoptimera jest Hubspot, który nie tylko umożliwia błyskawiczny audyt optymalizacji stron internetowych oraz wykorzystanych w ich obrębie słów kluczowych, ale również pozwala na bieżący monitoring opinii na temat marki (wliczając w to komentarze pojawiające się w mediach społecznościowych). Naszą ulubioną funkcjonalnością jest jednak E-mail Manager, dzięki któremu za pomocą wbudowanego systemu zarządzania pocztą elektroniczną możesz dowolnie grupować swoich odbiorców i zarządzać subskrypcjami.
W ramach serwisu powstało również narzędzie Hubspot Idea Generator, który najprościej można określić jako kreator chwytliwych nagłówków. Wystarczy, że zamieścisz w systemie 3 rzeczowniki związane z branżą, której dotyczy Twój artykuł, a po kilku sekundach na ekranie ukaże się lista przykuwających uwagę tytułów. Już tylko jedno kliknięcie dzieli Cię od stworzenia najbardziej angażującej treści od czasów Twojego ostatniego wpisu na firmowym blogu.

Cluify

Stało się. Twój content jest już w sieci. Czytelnicy zachwycają się perfekcyjnie dobranymi infografikami, szef gratuluje wyczucia tematu, a Ty z dumą obserwujesz rosnącą ilość pozytywnych komentarzy. Czujesz jednak, że w tej materii można zrobić coś więcej, a Twoja oferta nie dotarła do wszystkich potencjalnych konsumentów (lub dotarła zbyt późno, zdarza się).

Pomyśl o kontekstowej reklamie online, która na podstawie ich zachowań w świecie rzeczywistym wyodrębni tych, którzy mogą być zainteresowani Twoją ofertą: uczestników konferencji branżowych, klientów konkurencji, osób przebywających właśnie w pobliżu Twojego sklepu stacjonarnego...
blog_tresc_5 narzedzi_2.jpg
Tego typu działania umożliwia platforma Cluify. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego otrzymujesz dostęp do mapy, na której możesz określić miejsca atrakcyjne z punktu widzenia Twoich odbiorców (np. park biznesowy, konferencja lub targi branżowe). Na ich podstawie przygotujemy personalizowane reklamy skierowane do osób, które obecnie mogą być naprawdę zainteresowane przygotowaną przez Ciebie ofertą. Przekonaliśmy Cię? Wypróbuj nas za darmo!

Brand24

Spójrzmy prawdzie w oczy: publikacja treści i odpowiednie targetowanie reklam to dopiero początek. Internet jest niewyczerpanym źródłem opinii, również na temat Twojej marki. Samodzielna kontrola udostępnień i komentarzy jest pracochłonna i zabiera mnóstwo czasu, więc zaprzyjaźnij się z narzędziami, które sprawdzą za Ciebie, gdzie i w jaki sposób odbiorcy mówią na Twój temat. 
Pomoże Ci w tym Brand24, który specjalizuje się w monitoringu sieci w czasie rzeczywistym. Tutaj również, jak w przypadku Hubspot, proces analizy danych zamyka się w 3 krokach:
  1. zakładasz konto na stronie brand24.pl,
  2. tworzysz nowy szablon projektu, w którym uwzględniasz frazy kluczowe dla Twojej branży (np. nazwę firmy, tytuł opublikowanej oferty, lub nazwisko CEO),
  3. każdego dnia monitorujesz nowe publikacje, które powiązane są z wybranymi wcześniej frazami.
Jak widzisz, znajomość narzędzi marketingowych to nie tylko pierwszy krok do Twojego sukcesu. Dzięki ich umiejętnemu wykorzystaniu publikowany przez Ciebie content będzie budował zainteresowanie marką, wzmocni jej profesjonalny wizerunek i w rezultacie przyczyni się do wzrostu sprzedaży. Bez przypadku, godzin testowania i zmarnowanego budżetu. Przekonaliśmy Cię do zmian? Zatem do dzieła!
clu-blog-button.jpg

Udostępnij

Powiązane artykuły
Przygotuj się na długi weekend: skuteczny marketing w branży turystycznej

temu

Nawet, jeśli nie czujesz jeszcze unoszącego się w powietrzu zapachu zwęglonej kiełbaski z grilla to możesz mieć pewność, że Twoi klienci od kilku tygodni przygotowują się do majówki. Zanim utkniesz w kilkukilometrowym korku gdzieś w drodze do Chałup przeczytaj, jak odnaleźć się w urlopowej rzeczywistości i skutecznie kierować reklamy do turystów.
3 przykłady na to, jak technologia zmienia reklamę

temu

Na początku było słowo. I szyldy reklamowe. Dziś żeby zainteresować odbiorców potrzeba czegoś więcej - każdego dnia udowadniają to kolejne marki, które korzystając z nowych technologii dostarczają nam zupełnie nowych przeżyć reklamowych. Dosłownie.
Jedyny przewodnik jakiego potrzebujesz, aby zwiększyć swoją widoczność na Facebooku

temu

Wyobraź sobie, że wchodzisz do centrum handlowego w którym znajdują się wyłącznie Twoje ulubione sklepy. Masz ochotę na spaghetti – strefa gastronomiczna składa się z samych włoskich restauracji, szukasz czerwonej sukienki – na wystawach znajdujesz tylko takie, a sprzedawcy proponują Ci dodatkowo pasujące buty… Facebook dąży od jakiegoś czasu do tego idealnego świata i wiemy, jak możesz wykorzystać to w swojej strategii.
Jak mądrze zarządzać budżetem marketingowym: krótki przewodnik dla małych firm

temu

Timm Brocks, prezes polskiego oddziału BrandMaker, powiedział kiedyś, że zarządzanie budżetem marketingowym w firmie przypomina planowanie domowych wydatków - potrzeby zawsze będą przerastały możliwości finansowe. Mogłoby się wydawać, że problem dotyczy wyłącznie korporacji, jednak to właśnie małe przedsiębiorstwa częściej przekraczają założony limit wydatków. Jak temu zapobiec i mądrze zarządzać budżetem marketingowym niewielkiej firmy?

Reklama internetowa: trendy, o których będzie głośno w 2018

W branży online dominują 2 teorie. Pierwsza z nich mówi, że błyskawiczna ewolucja reklamy internetowej dobiegła końca wraz z pierwszym uruchomionym AdBlockiem. Ta druga zakłada, że największy skok technologiczny w zakresie reklamy online dopiero przed nami. Jaki? Skuteczne omijanie programów do blokowania reklam. Coraz silniejsze przenikanie się świata wirtualnego z rzeczywistym i rosnąca popularność urządzeń mobilnych w najbliższym czasie zmienią oblicze digital marketingu. Skorzystają na tym zwłaszcza właściciele małych i średnich przedsiębiorstw. Zobacz, jakich trendów nie wolno lekceważyć w 2018 roku.