Cluify wie, gdzie są Twoi klienci - sprawdź, jak wykorzystać jego potencjał
Cluify wie, gdzie są Twoi klienci - sprawdź, jak wykorzystać jego potencjał

Cluify wie, gdzie są Twoi klienci - sprawdź, jak wykorzystać jego potencjał

Opublikowany

Wystawa alternatywnego malarza, przemyślenia wschodzącej gwiazdy kina niezależnego – większość ludzi klika „Lubię to!” wyłącznie po to, aby zrobić wrażenie na znajomych. Twoi klienci nie są wyjątkiem.

Wybór grup docelowych w oparciu o zainteresowania deklarowane online może okazać się pomysłem tak nietrafionym, jak udział w Tide Pot Challenge. Alternatywa? Targetowanie na podstawie zachowań w świecie rzeczywistym – i tu wchodzi Cluify.
Cluify to platforma pozwalająca na kierowanie reklam w oparciu o rzeczywiste zachowania Twoich klientów. I mimo, że brzmi jak science-fiction, to działa zdecydowanie prościej – np. ułatwiając właścicielowi sklepu z odzieżą sportową dotarcie do osób odwiedzających lokalne siłownie i baseny. Dzięki temu trafiasz z reklamą wyłącznie do osób najbardziej zainteresowanych Twoim produktem – o, tutaj sprawdzisz, jak to działa. A poniżej kilka pomysłów, jak szukać klientów, aby jeszcze lepiej wykorzystać potencjał Cluify.

Myśl jak Twój klient

Na pewno wiesz, kim są Twoi odbiorcy – w jakich godzinach korzystają z Twoich usług, ile mają lat i co lubią w Twojej marce. Wiesz też, jakie inne brandy są dla nich ważne. Chcesz efektywnie określić miejsca, w których spędzają czas? Wykorzystaj swoją wiedzę i spójrz na miasto z ich perspektywy. Już wyjaśniamy, o co chodzi.
blog_tresc_Cluify wie, gdzie są Twoi klienci-2.jpg
Przedsiębiorcy często szufladkują odbiorców według określonych kryteriów i na ich podstawie określają swoje grupy docelowe. W teorii wszystko wygląda naprawdę fajnie i profesjonalnie, ale w praktyce to najlepsza droga do zmniejszenia zasięgu reklamy. Bo nie każdy klient zachowuje się stereotypowo, odwiedza ciągle te same miejsca i kupuje w tych samych sklepach. Co robić w tej sytuacji? Jeśli sprzedajesz zabawki, nie ograniczaj się wyłącznie do targetowania lokalnych przedszkoli i placów zabaw – rodzice odwiedzają też sklepy Twojej konkurencji, kawiarnie przyjazne dzieciom, ZOO. Masz kwiaciarnię? Świetnie – znajdziesz swoich klientów w każdej restauracji, kinie, a nawet szkołach w okolicy Twojego punktu. 
No i najważniejsze – staraj się wykorzystać bieżące wydarzenia, aby promować swój produkt kontekstowo. Twój sklep z garniturami może nie interesować licealistów, ale w sezonie studniówkowym będzie pierwszym miejscem, do którego zechcą zajrzeć po lekcjach. Zupełnie jak ta kwiaciarnia na rogu tuż przed Dniem Kobiet. I takie konteksty mamy na myśli!

Celuj w popularne lokalizacje…

Nie odkryjemy Ameryki, jeśli napiszemy, że poza mniej oczywistymi lokalizacjami warto skupić się na pewniakach. Jeśli wiesz, że Twoi klienci to rolkarze, którzy większość czasu spędzają w lokalnym skate parku to zacznij targetowanie właśnie od niego! Kinomanów szukaj w okolicznych multipleksach, a studentów na uniwersytetach. Wiesz, że do książki pasuje kawa, więc zaproś do swojej restauracji klientów okolicznej księgarni. Jeśli możesz zwiększyć ilość potencjalnych odbiorców reklamy, to czemu z tego nie skorzystać?

… oraz ich okolice

Tworząc grupy docelowe w oparciu o odwiedzane miejsca, przedsiębiorcy często zapominają o ich okolicach – zupełnie, jakby wierzyli w teleportację, albo inne nadprzyrodzone zdolności swoich klientów. A tymczasem wykorzystanie zasięgu pinezki w panelu Cluify może pomóc Ci dotrzeć do większej ilości zainteresowanych – bo nawet jeśli jeszcze nie znają Twojej marki to może ze względu na bliskość zechcą ją lepiej poznać?
blog_tresc_Cluify wie, gdzie są Twoi klienci-3-2.jpg
Są na to dowody! Jak pokazują testy przeprowadzone przez portal searchengineland.com, kawiarnie, które zwiększyły zasięg reklamy o 1,5 km zanotowały wyższą sprzedaż, niż te, które pozyskiwały klientów wyłącznie w najbliższej okolicy. Co więcej, podobne efekty zaobserwowano po rozszerzeniu promienia oddziaływania do 5 km – wystarczyło tylko trochę zmodyfikować ofertę i reklamę (nie ukrywajmy, w TAKIEJ odległości zadziała wyłącznie zniżka na poranną kawę w drodze do biura). Jak widzisz, wszystko zależy od Twojej kreatywności. Właściwie to prawie wszystko. Bo została jeszcze analityka.

Analizuj i wyciągaj wnioski

Reklama reklamą, ale nic nie daje tyle radości, co rosnące wskaźniki sprzedażowe. I dlatego tak ważne jest, aby na kampanie patrzeć przez pryzmat wskaźników i statystyk (nasze ulubione to np. zakładka z wynikami Cluify, panel analityczny Facebooka i Google Analytics). Korzystasz już z wielu narzędzi? Porównuj ze sobą dostępne dane – im więcej perspektyw, tym lepsze efekty kolejnych kampanii! A jeśli osiągnięte wyniki są zadowalające to znaczy, że warto zagłębić się w wybrane lokalizacje i pod tym kątem personalizować przekaz. Jeśli nie – próbuj w innych miejscach. Bo nowi klienci już czekają.
clu-blog-button.jpg

Udostępnij

Powiązane artykuły
Przedsiębiorco, potrzebujesz alternatywy dla agencji reklamowych? Mamy rozwiązanie!

temu

Ponad 5 miesięcy temu pisaliśmy o nowościach w Cluify. Było o wybieraniu odbiorców na podstawie odwiedzanych miejsc, interaktywnej mapie i mierzeniu efektywności kampanii. Od tego czasu funkcjonalności zaliczyły kilka upgrade’ów, a nasi klienci zaczęli pytać, czy na tym poziomie zaawansowania możemy tyle samo, co agencje reklamowe.
Poznaj strategie skutecznego wyboru odbiorców swojej kampanii

temu

Wiesz gdzie są Twoi klienci, co robią w wolnym czasie, gdzie kupują? Idealnie! W Cluify możesz wybrać odbiorców swoich reklam właśnie na podstawie ich rzeczywistych zachowań. Wystarczy, że pomyślisz o miejscach, jakie odwiedzają w ciągu dnia.
Jak robić reklamy, które zwiększają sprzedaż?

temu

Reklamy. Nikt ich nie lubi, wszyscy muszą je oglądać – w drodze do pracy, w kolejce do dentysty, podczas cotygodniowych zakupów… A gdyby zamiast nudnych spotów promujących kolejny krem, którego nigdy nie użyjesz otrzymywać wyłącznie materiały odpowiadające Twoim prawdziwym potrzebom? Dowiedz się, jak robić reklamy, które zwiększają sprzedaż.
5 najciekawszych zastosowań Cluify

temu

Cluify to proste narzędzie dzięki któremu dotrzesz z reklamą internetową do nowych klientów. Dokonasz tego za pomocą kilku kliknięć w panelu, w którym samodzielnie określisz miejsca przebywania osób najprawdopodobniej zainteresowanych Twoją ofertą, a my skutecznie zareklamujemy im Twój biznes. Zastanawiasz się, czy sprawdzi się w Twojej branży? Poznaj 5 najciekawszych zastosowań Cluify!

Czy niewielka firma może odnieść wielki sukces?

Prowadzenie biznesu (zwłaszcza niewielkiego) jest jak jazda na rollercoasterze. Przez większość czasu powoli pniesz się ku górze, aby chwilę później z żołądkiem w okolicy gardła spadać z szybkością godną Sokoła Millennium. Niektórzy twierdzą, że im mniejsza jest firma, tym łatwiej jest wypaść ze spadającego wagonika – ale czy naprawdę mają rację?