Jak skutecznie przygotować materiały do swojej kampanii?

Jak skutecznie przygotować materiały do swojej kampanii?

Opublikowany

Warunkiem skutecznej kampanii jest nie tylko właściwe wybranie grona jej odbiorców, ale również to, w jaki sposób się im zaprezentujemy. Jeśli Twoja reklama jest atrakcyjna wizualnie, więcej osób w nią klika, to naturalne. Ale jak się za to zabrać? Poniżej znajdziesz kilka prostych kroków, które pozwolą Ci stworzyć przykuwającą uwagę kampanię i zwiększyć sprzedaż.

Wybierz atrakcyjną stronę docelową – miejsce, do którego skierujesz odbiorców reklamy

Odpowiednio przygotowana strona docelowa to sprawa kluczowa. Pamiętaj, że wielu odbiorców będzie oglądało Twoje reklamy na smartfonach – po kliknięciu zostaną przekierowani na mobilną wersję Twojej witryny. Jej odpowiednie przystosowanie, zwiększenie atrakcyjności dla użytkowników telefonów ma kolosalne znaczenie (jeśli nie wierzysz, przypomnij sobie jak szybko opuszczasz strony, które nie wyglądają dobrze na Twoim smartfonie). Druga sprawa to spójność – strona www musi nawiązywać do treści reklamy. Wybierz miejsce, które zachęci odbiorców do skorzystania z Twojej oferty i właśnie ten adres podaj jako stronę docelową reklamy.

Wykorzystaj atrakcyjne zdjęcie

Pamiętasz ostatnią reklamę, która skłoniła Cię do kliknięcia? Najprawdopodobniej Twoją uwagę przykuło właśnie dobre zdjęcie. Twoi klienci myślą podobnie – pamiętaj, że to atrakcyjna grafika będzie pierwszym elementem, który przyciągnie odbiorców do Twojej kampanii. Dlaczego? Bo 65% z nas to wzrokowcy, a 90% informacji docierających do mózgu stanowią dane wizualne. Proste. A jeśli chcesz wiedzieć, jak jeszcze zwrócić uwagę klientów, zajrzyj tutaj.
Formy reklamy dostępnej w podstawowych pakietach Cluify to reklamy elastyczne i tekstowe wyświetlane w sieci reklamowej Google, czyli na ponad 2 milionach stron (wliczając w to najpopularniejsze portale pokroju Wirtualnej Polski, Onetu, Gazety i Pudelka) oraz we wszystkich aplikacjach mobilnych pozwalających na wyświetlanie reklam.
blog_tresc_Jak skutecznie przygotować materiały do swojej kampanii.jpg
Reklamy elastyczne wyświetlane są w kilku kombinacjach. Wybierz więc zdjęcie, które będzie dobrze prezentowało się zarówno w formie prostokąta (o wymiarach 1200 x 628 px), jak i kwadratu (1200 x 1200 px).
A co z formatem grafiki reklamowej? Zdjęcie nie może ważyć więcej niż 1 MB i musi być zapisane w rozszerzeniu .jpg lub .png. A jeśli zastanawiasz się, jaką grafikę wybrać do reklamy elastycznej, mamy dla Ciebie krótką ściągę:
  1. zdjęcie produktu, który chcesz zareklamować,
  2. wizualizacja promowanego produktu,
  3. materiał wizerunkowy, którym posługujesz się w komunikacji swojej oferty,
  4. taką, która zainteresuje odbiorców Twojej reklamy (mówiąc najprościej, ma być atrakcyjna wizualnie i spójna z tym, co reklamujesz).
blog_tresc_Jak skutecznie przygotować materiały do swojej kampanii-2.jpg
Jak już wspominaliśmy, reklamy elastyczne są wyświetlane w dużej liczbie formatów, w tym również w postaci samego tekstu. Nie musisz się tym jednak martwić, ponieważ nasz zespół zaproponuje najlepsze hasło dla Twojej reklamy. Ty w tym czasie możesz poczytać trochę więcej na temat reklam online, np. o skutecznym docieraniu do odbiorców lub najczęstszych błędach w kampaniach AdWords.
CLUIF_banner_blog.gif

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak dotrzeć z reklamą do uczestników letnich festiwali?

temu

76% klientów w przedziale wiekowym 18-34 najbardziej ufa markom, które kojarzą się z rozrywką. To grupa, której moc nabywcza i otwartość na nowości sprawiają, że firmy chętnie kierują oferty właśnie w jej stronę. Chcesz powalczyć o młodych? Wybierz się na festiwal!
Reklama do osób, które odwiedziły konkretne miejsca? Zrobisz to w kilka minut!

temu

Chcesz dotrzeć do osób, które odwiedzają konkretne miejsca? Uważasz, że właśnie tam spędzają czas Twoi potencjalni klienci? Wyślij do nich reklamę i zobacz, ilu z nich pojawi się w Twoim sklepie lub restauracji! To prostsze niż myślisz.
Narzędzia do pozyskiwania klientów, które możesz wypróbować jeszcze dziś

temu

Powiedzieć, że skuteczne pozyskiwanie klientów to umiejętność, która wymaga połączenia zmysłu analitycznego z kreatywnością, to jakby nic nie powiedzieć. Docieranie do coraz to nowszych grup docelowych i przekonywanie ich do produktu to zadanie dla Wybranych – i celowo użyliśmy tu wielkiej litery (nie każdy jest przecież stworzony do efektywnej sprzedaży). Właśnie dlatego postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sposobom pozyskiwania klientów i wybrać te, które nie zawodzą. Wypróbujesz?
Czy niewielka firma może odnieść wielki sukces?

temu

Prowadzenie biznesu (zwłaszcza niewielkiego) jest jak jazda na rollercoasterze. Przez większość czasu powoli pniesz się ku górze, aby chwilę później z żołądkiem w okolicy gardła spadać z szybkością godną Sokoła Millennium. Niektórzy twierdzą, że im mniejsza jest firma, tym łatwiej jest wypaść ze spadającego wagonika – ale czy naprawdę mają rację?