Narzędzia do pozyskiwania klientów, które możesz wypróbować jeszcze dziś

Narzędzia do pozyskiwania klientów, które możesz wypróbować jeszcze dziś

Opublikowany

Powiedzieć, że skuteczne pozyskiwanie klientów to umiejętność, która wymaga połączenia zmysłu analitycznego z kreatywnością, to jakby nic nie powiedzieć. Docieranie do coraz to nowszych grup docelowych i przekonywanie ich do produktu to zadanie dla Wybranych – i celowo użyliśmy tu wielkiej litery (nie każdy jest przecież stworzony do efektywnej sprzedaży). Właśnie dlatego postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sposobom pozyskiwania klientów i wybrać te, które nie zawodzą. Wypróbujesz?

Content marketing

O tym, jak ważny w Twojej strategii powinien być content marketing pisaliśmy już jakiś czas temu (o, tutaj). W czasach, kiedy ponad 200 milionów ludzi używa adblocków, treści tworzone przez brandy naprawdę skutecznie przyciągają klientów. Dlaczego? Czytaj dalej.
blog_tresc_3 skuteczne sposoby na pozyskiwanie klientów.jpg
Nie bez kozery liderzy rynku są też liderami contentu. Bo szukając konkretnego produktu, ludzie szukają też rzetelnych informacji na jego temat. Jeśli znajdują je na blogu wybranej marki to prędzej czy później zamieniają się w stałych czytelników. A stałego czytelnika od stałego klienta dzieli już tylko krok – według portalu sprawnymarketing.pl, w ten sposób można pozyskać ich nawet 3 razy więcej, niż za pomocą outbound marketingu.

Media społecznościowe

Celowo poświęcamy im osobny akapit. Z jednej strony, to według nas najbardziej efektywny nośnik content marketingowy. Z drugiej – całkiem nieźle radzą sobie też z innymi sposobami na pozyskiwanie klientów. Jest ich tyle, że musieliśmy je mocno okroić i wypunktować.
  1. pokazują produkt w działaniu – wyobraź sobie, że sprzedajesz coś, czym normalnie bardzo trudno zainteresować ludzi, np. buffy. Buff to taka chusta w kształcie komina, która nigdy w życiu nie przyciągnęłaby Twojej uwagi gdybyś zobaczył ją wiszącą na sklepowym wieszaku. Ale wystarczy, że obejrzysz na Facebooku kilka filmów na których człowiek wyglądający jak Indiana Jones pokazuje, co można z nią zrobić w terenie aby w Twojej głowie zrodziło się marzenie o własnej chustce. Rozumiesz, prawda?
  2. budują więź – pokazując swoją ofertę w określonym kontekście, sprzedajesz emocje i styl życia. Umacniając w ten sposób więź między Twoją marką a odbiorcami stworzysz bazę wiernych klientów (trochę tak, jak Allegro ze swoimi historiami świątecznymi),
  3. pozwalają pozostać w kontakcie z marką – zastanów się, ile razy nie kupiłeś czegoś wyłącznie dlatego, że nikt w odpowiednim momencie nie rozwiał Twoich wątpliwości dotyczących produktu. Prowadząc fanpage pozwalasz swoim klientom zadawać pytania o ofertę, rozwiewać wątpliwości i dokonywać przemyślanego zakupu (który w przyszłości chętnie powtórzy).

Personalizowane reklamy

Wszystko powyżej brzmi super. ALE! Z jakiego punktu byś nie startował, bez reklamy masz nikłe szanse na to, że ktoś dowie się o Twojej działalności  – zwłaszcza potencjalni klienci. I nie chodzi nam o jakąkolwiek reklamę, ale o tę efektywną. Efektywną, czyli skupioną na kanałach mobilnych – m.in. ze względu na niewielki odsetek osób używających AdBlocka i personalizowaną – taką, która będzie odpowiadała na oczekiwania zakupowe odbiorców. No chyba, że widzisz sens w wysyłaniu studentom zniżki na miesięczne all inclusive na Malediwach.
blog_tresc_3 skuteczne sposoby na pozyskiwanie klientów-2-2.jpg
Prawdziwe oczekiwania zakupowe możesz określić na podstawie stylu życia klientów – miejsc, które odwiedzają i wydarzeń, w których biorą udział. W ten sposób możesz docierać do nowych odbiorców (i weryfikować, ilu z nich pojawiło się w Twoim punkcie stacjonarnym!) z Cluify. 
Chodzi o to, że jeśli jesteś właścicielem ekskluzywnej restauracji to powinieneś szukać klientów w okolicy sklepów z artykułami premium, w prestiżowych dzielnicach miasta lub u konkurencji. A działając w branży turystycznej – na lotniskach, dworcach i w zasięgu popularnych zabytków.  Jesteśmy pewni, że w taki sposób pozyskasz więcej zadowolonych klientów, niż podczas szerzej zakrojonych kampanii (jeśli nie wierzysz to udowodnią Ci to wyniki kampanii w offline). Bo w marketingu „więcej” wcale nie znaczy „lepiej”.
CLUIF_banner_blog.gif

Udostępnij

Powiązane artykuły
Jak dotrzeć z reklamą do uczestników letnich festiwali?

temu

76% klientów w przedziale wiekowym 18-34 najbardziej ufa markom, które kojarzą się z rozrywką. To grupa, której moc nabywcza i otwartość na nowości sprawiają, że firmy chętnie kierują oferty właśnie w jej stronę. Chcesz powalczyć o młodych? Wybierz się na festiwal!
Reklama do osób, które odwiedziły konkretne miejsca? Zrobisz to w kilka minut!

temu

Chcesz dotrzeć do osób, które odwiedzają konkretne miejsca? Uważasz, że właśnie tam spędzają czas Twoi potencjalni klienci? Wyślij do nich reklamę i zobacz, ilu z nich pojawi się w Twoim sklepie lub restauracji! To prostsze niż myślisz.
Czy niewielka firma może odnieść wielki sukces?

temu

Prowadzenie biznesu (zwłaszcza niewielkiego) jest jak jazda na rollercoasterze. Przez większość czasu powoli pniesz się ku górze, aby chwilę później z żołądkiem w okolicy gardła spadać z szybkością godną Sokoła Millennium. Niektórzy twierdzą, że im mniejsza jest firma, tym łatwiej jest wypaść ze spadającego wagonika – ale czy naprawdę mają rację?
Jak skutecznie przygotować materiały do swojej kampanii?

temu

Warunkiem skutecznej kampanii jest nie tylko właściwe wybranie grona jej odbiorców, ale również to, w jaki sposób się im zaprezentujemy. Jeśli Twoja reklama jest atrakcyjna wizualnie, więcej osób w nią klika, to naturalne. Ale jak się za to zabrać? Poniżej znajdziesz kilka prostych kroków, które pozwolą Ci stworzyć przykuwającą uwagę kampanię i zwiększyć sprzedaż.

Przedsiębiorco, potrzebujesz alternatywy dla agencji reklamowych? Mamy rozwiązanie!

Ponad 5 miesięcy temu pisaliśmy o nowościach w Cluify. Było o wybieraniu odbiorców na podstawie odwiedzanych miejsc, interaktywnej mapie i mierzeniu efektywności kampanii. Od tego czasu funkcjonalności zaliczyły kilka upgrade’ów, a nasi klienci zaczęli pytać, czy na tym poziomie zaawansowania możemy tyle samo, co agencje reklamowe.