Przedsiębiorco, potrzebujesz alternatywy dla agencji reklamowych? Mamy rozwiązanie!

Przedsiębiorco, potrzebujesz alternatywy dla agencji reklamowych? Mamy rozwiązanie!

Opublikowany

Ponad 5 miesięcy temu pisaliśmy o nowościach w Cluify. Było o wybieraniu odbiorców na podstawie odwiedzanych miejsc, interaktywnej mapie i mierzeniu efektywności kampanii. Od tego czasu funkcjonalności zaliczyły kilka upgrade’ów, a nasi klienci zaczęli pytać, czy na tym poziomie zaawansowania możemy tyle samo, co agencje reklamowe.

I tak sobie pomyśleliśmy, że to całkiem ciekawy temat – bo przecież my też robimy kampanie, docieramy do nowych grup docelowych i analizujemy wyniki naszych działań. Mamy też na swoim koncie całkiem imponującą ilość zrealizowanych projektów i zadowolonych klientów, więc właściwie czemu nie mielibyśmy pokusić się o małą analizę? Poniżej efekty naszych przemyśleń.

Przed kampanią

Współpraca z agencją wiąże się z koniecznością znajomości wielu pojęć branżowych – i nie mamy tu na wcale myśli Twojej branży. Żeby dobrze zaplanować kampanię i mieć pewność, że Twoje pieniądze nie zostały wydane na marne, musisz orientować się w najważniejszych tematach, w których zwykle orientuje się agencja (a najlepiej w większości z nich – tak na wszelki wypadek). Co jednak, kiedy KPI, CPC i inne CTRy nie goszczą na co dzień w Twoim słowniku?
Wyszliśmy z założenia, że przedsiębiorcy mają inne sprawy na głowie. Właśnie dlatego jedyna informacja, jakiej od Ciebie oczekujemy to ilość klientów, których chcesz przyciągnąć do swojego sklepu – cała reszta jest po naszej stronie. „Cała reszta”, czyli przygotowanie kampanii na bazie proponowanych grafik i nadzór nad jej przebiegiem. Wyciągniemy dla Ciebie nawet wnioski na przyszłość.

W trakcie kampanii

Kampanie reklamowe (a właściwie sposób targetowania) realizowane z Cluify działają trochę inaczej, niż te agencyjne – my wybieramy odbiorców na podstawie miejsc odwiedzonych w świecie rzeczywistym. Dlaczego?
blog_tresc_Cluify – alternatywa dla agencji reklamowych.jpg
Dlatego, że to, co robią Twoi klienci online nie zawsze przekłada się na ich rzeczywiste zainteresowania. Chodzi o to, że czasem klikamy „Lubię to” wyłącznie dlatego, że prosi nas o to znajomy, albo po to, żeby podkolorować trochę swój wizerunek w sieci. No i kończy się na tym, że reklamy targetowane w oparciu o takie wirtualne deklaracje nie trafiają do tych osób, do których powinny.
Cluify pozwala dotrzeć do klientów najbardziej zainteresowanych Twoim produktem – sportowców, którzy rzeczywiście odwiedzają siłownię, rodziców przebywających z dziećmi na placach zabaw, biznesmenów znajdujących się na targach branżowych i innych. Przed zleceniem kampanii zaznaczasz na mapie miejsca, w których spędzają czas Twoje grupy docelowe, a my kierujemy do nich reklamę. No i najważniejsze – Twój przekaz trafia na smartfony. Bo klienci zawsze mają je przy sobie i lubią dokonywać spontanicznych wyborów.
Poza tym, działamy wyłącznie w największych sieciach reklamowych na świecie. Mówiąc prościej – Twoje kreacje będą wyświetlane na najpopularniejszych stronach internetowych i aplikacjach mobilnych (kojarzysz np. Google Display Network albo Facebooka?). I w tym akurat w ogóle nie różnimy się od agencji.

Po kampanii

Pora na naszą ulubioną część – mierzenie efektów. W przypadku reklam telewizyjnych, spotów radiowych i kampanii online agencje reklamowe nie są w stanie określić, jaki procent odwiedzających Twój sklep stanowią osoby, które miały styczność z kreacją. Wiesz jedynie, ilu klientów kliknęło w Twój baner – a to niewiele, jeśli nie dokonają przy tym zakupu.
blog_tresc_Cluify – alternatywa dla agencji reklamowych-2-2.jpg
My, w odróżnieniu do agencji (i jako jedyni w Polsce), skupiamy się właśnie na rezultatach w świecie rzeczywistym. Wiemy, ilu odbiorców reklamy faktycznie odwiedziło Twoje placówki stacjonarne.

Koszty

Współpraca z agencjami wiąże się z podjęciem długoterminowych zobowiązań – podpisujesz umowę i rozliczasz się każdego miesiąca, płacąc osobno za wszystkie dodatkowe usługi. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że małe i średnie przedsiębiorstwa zwykle bardzo boleśnie odczuwają każdą nadprogramową złotówkę (a umówimy się – mówimy o kwotach wyższych, niż „złotówka”). U nas jest trochę inaczej.
blog_tresc_Cluify – alternatywa dla agencji reklamowych-3.jpg
Z Cluify rozliczasz się za kampanie. W naszym modelu opłat to Ty decydujesz, do ilu klientów chcesz dotrzeć, wybierasz czas publikacji reklamy i już na starcie widzisz, ile to kosztuje. Uważasz, że możesz zapłacić trochę więcej? Zwiększ ilość odbiorców i zobacz, jak zmieniła się proponowana kwota. Niby niewielka różnica, ale robi robotę i pozwala kontrolować wydatki. Ale o tym najlepiej przekonać się samemu.
CLUIF_banner_blog.gif

Udostępnij

Przewidujemy przyszłość mediów społecznościowych

Zastanawiasz się czasem, ile godzin spędzasz każdego dnia na Facebooku? Albo z jaką częstotliwością wrzucasz nowe zdjęcia na Instagram? My też – okazało się, że bez porannej dawki kotów i wakacyjnych update’ów od znajomych trudno nam spokojnie rozpocząć dzień. Zresztą, nie tylko nam – z social mediów korzysta na całym świecie już jakieś 2,5 miliarda ludzi. Jak z tej perspektywy wygląda przyszłość portali społecznościowych (i czy Twój biznes na tym skorzysta)?