Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie?

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie?

Opublikowany

Jako osoba zarządzająca sklepem z pewnością cały czas zadajesz sobie pytanie jak poprawić wyniki sprzedażowe, jak zwiększyć ruch, jak dotrzeć do klientów konkurencji. Odpowiedzi jest co najmniej kilka. My jednak podpowiemy Ci tą najprostszą, którą możesz wykorzystać już dziś!

Docieraj tam, gdzie zobaczą Cię klienci

Co robić, kiedy zależy Ci na szybkim pozyskaniu nowych klientów i zwiększeniu liczby paragonów? Dotrzeć do nowych osób i pokazać im swoją ofertę. Najprościej będzie zrobić to za pomocą reklamy, np. reklamy wysyłanej na smartfony, które niemal nieustannie przy sobie nosimy. Dzięki temu zyskasz pewność, że odbiorca kampanii zetknie się z Twoją ofertą.
blog_tresc_Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie.jpg

Wyślij reklamę tylko do potencjalnych klientów

Reklama na smartfony to jedno, ale możesz jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność. Jak? Chcesz sprzedawać więcej, musisz docierać do osób, które są Twoimi potencjalnymi klientami. Wybierz odbiorców reklam na podstawie miejsc, które odwiedzają na co dzień i sklepów, w których kupują. To proste - zaznacz punkty na mapie w Cluify i wyślij kampanię do osób, które tam bywają.
W Cluify wybierzesz odbiorców swojej kampanii na podstawie ich prawdziwych zainteresowań - miejsc, które odwiedzają

W Cluify wybierzesz odbiorców swojej kampanii na podstawie ich prawdziwych zainteresowań - miejsc, które odwiedzają

Zachęć odbiorców reklamy do skorzystania z Twojej oferty

Prawidłowe wybranie grupy docelowej kampanii na nic się zda, jeśli nie zachęcisz ich do zakupu atrakcyjnym przekazem. Zastanów się, co najszybciej przyciągnie klientów do Twojego sklepu i wykorzystaj to w swojej reklamie. Pokaż produkt, który najlepiej się sprzedaje lub promocję, którą właśnie prowadzisz! Jeśli wciąż masz wątpliwości, skorzystaj z pomocy konsultantów Cluify.
Blog Cluify Button_przyciągnij klientów do swojego sklepu.png
Podsumowując:
  1. kierujesz reklamę na urządzenia mobilne, bo to na nich konsumujemy dzisiaj większość internetowych treści,
  2. wybierasz odbiorców najbardziej zainteresowanych Twoją ofertą, bazując na ich zachowaniach w świecie rzeczywistym - miejscach, jakie odwiedzają,
  3. przedstawiasz im przykuwającą wzrok reklamę zawierającą atrakcyjną ofertę,
  4. wiesz, ilu odbiorców kampanii odwiedziło Twój sklep - w Cluify sprawdzisz, ile osób po obejrzeniu reklamy przyszło do punktu stacjonarnego.
Korzystając z Cluify otrzymujesz unikalny pomiar skuteczności reklamy w świecie offline - wiesz, ilu odbiorców kampanii odwiedza Twój sklep stacjonarny

Korzystając z Cluify otrzymujesz unikalny pomiar skuteczności reklamy w świecie offline - wiesz, ilu odbiorców kampanii odwiedza Twój sklep stacjonarny

Jak wykorzystać Cluify w zwiększaniu sprzedaży w sklepie stacjonarnym?

Prowadzisz biznes działający lokalnie? Wciąż możesz z powodzeniem promować go online. Zaznacz na mapie Cluify punkty, które znajdują się w Twoim sąsiedztwie - pocztę, aptekę, uczelnię i poinformuj osoby, które je odwiedzają o swojej ofercie. A co jeśli chcesz przejąć klientów konkurencji? Po prostu zaznacz w Cluify wybrane sklepy i wyślij reklamę do osób, które w nich kupują.

Jak wykorzystać Cluify w zwiększaniu sprzedaży w sklepie internetowym?

Prowadząc sklep internetowy, na pewno korzystasz z reklamy online. Wybierasz odbiorców na podstawie tego, co robią w sieci i liczysz, że dotrzesz do odpowiednich osób - takich, które chętnie kupią Twój produkt. Okazuje się jednak, że wcale nie jest tak łatwo ich pozyskać. Ludzie wchodzą na Twoją stronę, ale nie kupują. Dlaczego? 
Bo wysyłasz reklamę do niewłaściwych odbiorców. Zamiast kierować reklamę z nadzieją, że dotrze do przyszłych klientów, rób to z pewnością. Wysyłaj reklamę do osób wybranych na podstawie ich rzeczywistych zachowań, czyli np. sklepów, jakie odwiedzają na co dzień lub miejsc, w których spędzają czas!
Cluify panel kampania.png
Jeśli dysponujesz właśnie 5 wolnymi minutami, przejdź na cluify.com, kliknij w zarejestruj się na górze strony i załóż darmowe konto. Zaznacz miejsca odwiedzane przez przyszłych klientów i zwiększ swoją sprzedaż!
CLUIFY-banner_blog-haslo3.gif

Udostępnij

Powiązane artykuły
Marketing mobilny: 3 sposoby na skuteczne zwiększanie sprzedaży

temu

Wyobraź sobie, że czytasz recenzję filmu i za każdym razem, kiedy dotykasz ekranu swojego smartfona  pojawiają się na nim krwawe odciski palców. Po kilkunastu sekundach na monitorze wyświetla się równie mroczny pop-up z trailerem nowego serialu kryminalnego. Klikniesz?
4 sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki Facebookowi

temu

Zakładamy, że znasz doskonale możliwości reklamowe Facebooka. Prawdopodobnie wiesz również, że pozwala on na zwiększenie zasięgu postów, promowanie Twojej marki i monitoring jej popularności w wybranych mediach społecznościowych. Ale czy wiesz, że dzięki niemu możesz skutecznie zwiększyć sprzedaż swoich produktów i zainteresować swoją ofertą zupełnie nowe grupy odbiorców? Za chwilę pokażemy Ci, jak skutecznie pozyskiwać nowych klientów dzięki Facebookowi.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zwiększyć sprzedaż przed świętami

temu

Stało się: opanowała nas przedświąteczna gorączka. Jak pokazują wyniki międzynarodowego badania „Zakupy świąteczne 2017”, na bożonarodzeniowe wydatki Polacy przeznaczą w tym roku o 2% więcej oszczędności, niż w ubiegłym roku. Połowa deklarowanej kwoty zostanie pochłonięta przez prezenty dla najbliższych, a ponieważ Święty Mikołaj ma w tym czasie naprawdę dużo pracy podpowiemy Ci, jak skutecznie go zastąpić i zwiększyć sprzedaż przed świętami.
Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie stacjonarnym: 3 kroki do sukcesu

temu

Sprzedaż stacjonarna to ciągła walka. Polujesz na atrakcyjną lokalizację, spędzasz długie godziny na planowaniu strategii handlowej, wydajesz majątek na promocję i materiały reklamowe. W krótkim czasie pozyskujesz pierwszych klientów, a sprzedaż szybuje w górę tak, jak Twoje plany rozwoju przedsiębiorstwa. Nie mamy dobrych wieści: hossa nie potrwa wiecznie. Chyba, że nauczysz się, jak skutecznie pozyskiwać klientów.

Reklama do osób, które odwiedziły konkretne miejsca? Zrobisz to w kilka minut!

Chcesz dotrzeć do osób, które odwiedzają konkretne miejsca? Uważasz, że właśnie tam spędzają czas Twoi potencjalni klienci? Wyślij do nich reklamę i zobacz, ilu z nich pojawi się w Twoim sklepie lub restauracji! To prostsze niż myślisz.